Türkiye Bilgisayar Teknik Servis Hizmetleri Network Sistemi

 
 

Bilgisayar Teknik Servis Türkiye Organizasyonu -TeknikServis.Org Katılım Bilgileri ve Genel Bilgiler,

 

TeknikServis.Org , Alpc.net tescilli bir markasıdır. Amacı teknik servis ihtiyacının yerinden ve marka bağımsız çözülebilmesi için kaliteli bir hizmet sunmaktır.

 

Bilindiği üzere bilgisayarlaşma günümüzün olgusu. Gerek bireysel gerekse kurumsal olarak ciddi bir bilgisayar ve buna bağlı hizmetler olan internet, ADSL, yazılım ve donanımlar bulunmaktadır. Bireyler bu ürünleri satın alırken eskiden toplama (OEM) tercih ederken artık büyük dağıtıcıların pazara girmesi ile  perakende bilgisayar ve donanım satışı taksitli kampanyalarla profesyonel marketlere yönelmiştir. Bu durum küçük bayilerin satışını bir süredir olumsuz etkilemeye başlamıştır.

 

Marketleşen satışlar evlerde teknik servise daha fazla ihtiyaç bulunmasına yol açtı. Ayrıca kişiler bu tip ihtiyaçlarını artık tanıdıklarına rica etme yerine, daha kurumsal firmalarda çözüm aramalarına imkan verdi.

 

İşte bu verilerin ışığında aşağıdaki ilkelerle TeknikServis.Org’u oluşturduk.

 

 • TeknikServis.Org aradığınızda size saat olarak randevu verilir, saatlerce bekleterek işinizden gücünüzden alıkoymaz.
 • TeknikServis.Org çalışanlarının tamamı okulludur. Evinize geldiğinde size güvenlik kartını göstererek kendini tanıtır.
 • TeknikServis.Org çalışanları teknik ve insan ilişkileri konusunda sürekli eğitim almaktadırlar.
 • TeknikServis.Org hedefi 45 dakika içinde sorununuzu çözmektir. Bunun için evinize gelen servis araçlarında ihtiyaç duyulabilecek malzemeleri orijinal ambalajında bulundurur.
 • 45 dakikayı geçecek tamirlerde veya arızanın özelliği nedeni ile evinizde çözülemeyen sorunlarınızda cihazınız Teknik Servis bölümlerine sevk edilir.
 • Merkez Laboratuarımıza sevk edilen cihazlara ilişkin 2. kez servis ücreti talep edilmez. Yeni bir ücret alınmadan, sizin vereceğiniz randevu saatinde evinizde bilgisayarın kurulumu yapılır.
 • Servis ücretinin yanı sıra değişecek parçaların kurulumlarıyla  ilgili sizden ekstra ücret talep edilmez.
 • TeknikServis.Org müşterileri servis ücreti ile sadece yenilenen parçaların ücretini öderler. Müşteri isterse dışarıdan kendisinin satın aldığı cihazı da (teknik ekibimiz sizde serviste olduğu süre içinde) ekstra ücret ödemeden kurdurabilir.
 • TeknikServis.Org müşterileri  isterlerse komisyon ödemeden Kredi Kartı ile de ödeme yapabilirler.
 • TeknikServis.Org eğer arıza nedeni ile gecikecek projeniz, ödeviniz varsa stoklar dahilinde ve cüzi bir ücret karşılığında yedek bilgisayar, yazıcı vb. temin eder.
 • TeknikServis.Org tüm değiştirilen parçaların garantileri tarafınıza teslim edilir, arıza olan parça da sizde bırakılır.
 • TeknikServis.Org yapılan tüm işlemler için sizi bilgilendirir.
 • TeknikServis.Org marka bağımsız hizmet eder.
 • TeknikServis.Org sizi dinler ve yardımcı olmaya çalışır.

 

Neden bayilik?

 

TeknikServis.Org olarak bizler merkezi reklam ve pazarlamayı yapmayı doğru bulduk. Çözüm ortağımız olan bayilerimize o ilden gelen çağrıları yönlendirerek hizmeti onların güler yüzlü ekibi ile vermesini arzuladık. Bunu yaparken diğer francising örnekleri gibi 10.000 usd yi geçen ödemeleri doğru bulmadık. Makul bir rakama, bu işe istekli ve kararlı bayi arayışına girdik.

 

TeknikServis.Org bayilerine neleri sunacağız?

 

TeknikServis.Org bayileri kapasitelerine göre kendi bölgelerini belirleyerek o bölgeye (bir ilin bir veya birden fazla ilçeleri gibi ) hizmet noktası belirleyebilmektedirler. Yani Türkiye’de sadece il ve ilçe sayısı ile dengeli bir paylaşımla bayilik organizasyonumuzda bulunabilirler. Artan müşteri memnuniyetinin TeknikServis.Org kalitesi ve standart fiyatları ile tek bir markada toplanmasını arzulamaktayız.Böylelikle müşteri güveni , devamlılık ve kalite artışı sağlanacaktır.

 

Bayilerimiz o ilden gelen tüm çağrıları otomatik olarak web panellerin görebilecekleri gibi seçeneklerine göre sms,e-mail,fax veya telefonlar alabileceklerdir.Bu yönlendirme işlemlerinde bayilerimizin herhangi masrafı olmamaktadır.

 

Bayilerimiz ödemelerini müşteri tarafında nakit,banka havalesi, eft ve kredi kartı ile tahsil ödeyebilecekleri gibi online ödemelerde ise yine Teknikservis.org üzerinde ödemeleri otomatik olarak banka hesaplarına aktarılacaktır..

 

Bayilerimiz hizmet verdiği müşteriye yedek parça veya yeni bir ürün satabilmesi mümkün olmaktadır. Yani bir telefon hizmeti yanında potansiyel müşterileri de size sunmaktayız. Sattığınız ürünü dilediğiniz toptancıdan alabilir, arzu ettiğiniz müşteri satış fiyatından satabilirsiniz. Bizim tek istediğimiz iyi bir hizmetle müşterinin memnun sizin kazançlı olmasıdır.

 

Düşük giriş bedeli, düşük aylık ödeme

 

Tüm dünyada isim hakkı kullanımı ciddi bir pazarlama ve gelir kaynağı olmaktadır. Biz bu bedelleri belki de Türkiye’nin en düşük rakamlarına sunmayı planladık. Teknikservis.org ve bayileri olarak amacımız müşterilerimize sorunu çözebilen, güler yüzlü ve kaliteli bir hizmet anlayışı ile ekonomik hizmeti sunmayı başarmaktır..

 

Giriş bedeli ve aylık sabit ödemeler illerin potansiyeline göre değişmektedir. Bu bedeller sözleşme süresince değişmemektedir.

 

Reklam ve tanıtım

En iyi tanıtım yapılan hizmetten memnun kalan müşterilerin tavsiyesi ile olmaktadır. O yüzden bayilerimizden sabırlı olmalarını, müşteri memnuniyetli kaliteli bir hizmet sunmalarını istemekteyiz.

 

Lokal, yerel tanıtımları bayiler kendileri yaparken, özellikle bilgisayar kullanıcılarına hitap eden internet reklamları, gazete tanıtımları merkezi olarak yapılmaktadır.

 

Kalite Politikamız

Müşterilerimizin kesinlikle memnun olmalarını istemekteyiz. Araştırmalar memnun bir müşterinin bunu en az 12 kişiye anlattığını ve en iyi tanıtımı yaptığını belirtiyor. Müşterilere ilişkin hizmet sonucu bayiinin muhakkak memnuniyet anketi yapmasını istemekteyiz. Dönemsel olarak bayi değerlendirmesinde merkezi ofisimiz de bu anketi yapmaktadır.

 

Ayrıca TeknikServis.Org sitesi aracılığı ile müşteri memnuniyeti formları, ayın firması , ayın personeli ve şikayet formları her ay sonu incelenerek sonuçları bayilerimize bildirilecektir.

 

Aradığımız franchisee adayları

TeknikServis.Org için, işine bağlılığı, çalışkanlığı, dürüst ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkartan, çalışma ekibi ile güler yüzlü ve bilgili hizmet verecek, marka kalitesini ve ismini yüceltecek kurumsal kimlik sahibi girişimcileri arıyoruz...

 

Franchisee adaylarımızın bu özellikleri taşımasını markamız adına titizlenerek istiyoruz. Adaylarımızın prosedürlerimize ve kalite sistemimize sahip çıkmasını önemsiyoruz.

 

TeknikServis.Org franchising sisteminize katılmak için ekteki tüm ayrıntıları inceleyebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için ve müracaat için bizleri telefondan arayabilirsiniz.

 

Sizi yakından tanımak ve yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

Saygılarımızla,

 

 

 

Mehmet Özhan Hastaoğlu

Genel Koordinatör


 

 

TeknikServis.Org FRANCHISE ZİNCİRİ

 

                                  

Markamız

 

: TeknikServis.Org 0 216 457 49 47

Ülke Orjini

 

: Türkiye

Ürün Hizmet ve Kapsamı

 

: Yerinde Teknik Hizmet

Yetkili Kuruluş

 

: Alpc.net

Kuruluş Yılı

 

: 2000

Franchise sistemi başlangıç yılı

 

: 2005

Kuruluşa ait işletme

 

: İstanbul Merkezi

Franchise’da aranan temel özellikler

: Bilişim alanında bilgili, teknik ekip ve servis imkanı olan,

  girişimci, çalışkan, müşteri memnuniyetini ön planda tutan

  yapı içinde olmak

 

 

Yatırım Koşulları

 

 

Franchise giriş bedeli

A grubu illerde 100 $

(İstanbul , Ankara, İzmir);

B grubu illerde 70 $

(Konya, Bursa, Adana, Antalya, İçel, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Manisa, Hatay, Samsun, Kocaeli, Balıkesir, Kayseri, Kahramanmaraş);

C grubu illerde 50 $

(Trabzon, Aydın, Erzurum, Ordu, Van, Malatya, Denizli, Tokat, Afyon, Sakarya, Sivas);

D grubu illerde 30 $ (Muğla, Eskişehir, Mardin, Yozgat, Kütahya, Adıyaman, Tekirdağ, Zonguldak, Çorum, Elazığ, Ağrı, Giresun, Isparta,

E grubu illerde 25 $,

(Çanakkale, Osmaniye, Batman, Muş, Edirne, Aksaray, Bitlis, Kırıkkale, Kastamonu, Rize, Amasya, Şırnak, Niğde, Kırklareli, Kars, Uşak, Erzincan, Düzce, Nevşehir);

F grubu illerde 20 $,

(Bolu, Çankırı, Siirt, Burdur, Bingöl, Kırşehir, Karaman, Hakkari, Sinop, Karabük, Bilecik, Artvin, Gümüşhane, Bartın, Iğdır, Yalova, Ardahan, Kilis, Bayburt, Tunceli)

 

Sürekli franchise ödemesi, aylık

A grubu illerde 25,00 TL

B grubu illerde 20,00 TL

C grubu illerde 20,00 TL

D grubu illerde 15,00 TL

E grubu illerde 15,00 TL

F grubu illerde 10,00 TL

 

Franchise’e sağlanan destekler

Call center yönlendirmesi

 

Eğitim

 

El Kitabı

 

Pazarlama

 

Ortak Reklam

 

Denetim

  Ürün Geliştirme
  Teknik danışmanlık
  Kalite sistemi

 

 

Merkez Adresi

: Alpc.net

 

  Bağdat Cad. No:403 D:1 Maltepe / İstanbul

 

 

Telefon

: 0216.457 49 47

 

Faks

 

: 0216.457 49 45

 

E-mail

 

: [email protected]

 

Web

 

: www.TeknikServis.Org

 

 

 


 

 

Franchisee  Başvurusu

 

Kurumsal Başvuru

 

Firma Adı

:

 

Formu Dolduranın Adı / Ünvanı

:

 

Faaliyet alanı

:

 

Kuruluş Yılı

:

 

Çalışan Sayısı

:

 

Çalıştığı Bilgisayar Toptancıları

:

 

 

 

 

Teknik Servis Bölümü çalışan sayısı

:

 

 

 

 

Faaliyet göstermek istenen il

:

 

Adres

:

 

 

 

 

Tel

:

 

Fax

:

 

Web adresi

:

 

Mail adresi

:

 

 

Bireysel Başvuru (Yeni kuruluş için)

 

Adı Soyadı

:

 

En son bitirdiği okul

:

 

İş tecrübeleri

:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adres

:

 

 

 

 

Tel

:

 

Fax

:

 

Mail adresi

:

 

Faaliyet göstermek istenen il

:

 

 

 

... / ... / 20..

(Adı Soyadı / İmza)

 

15 Aralık 2006 Teknik Servis